Altın Havan Ödülleri

Written by Tolga Basaran. Posted in Haberler

Prof. Dr. Ulvi ZEYBEK’ in danışmanlığını yaptığı Ena Farma ilaç firması, Eczacı Dergisi tarafından bu yıl 7.si verilen 2016 Altın Havan Ödüllerinde geliştirdikleri “Maxerin Cooler” ile “İlaç Dışı Kategorisi” ödülünü kazandı. Prof. Dr. Ulvi ZEYBEK ve Yard. Doç. Dr. Yücel BAŞPINAR’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ödül Töreni ile ilgili detaylara BURADAN ulaşabilirsiniz.

TÜBA Asli üyesi Prof. Dr. Kadriye Arzum ERDEM GÜRSAN

Written by Tolga Basaran. Posted in Haberler

Haziran 2016’da TÜBA’nın Genel Kurulunda  TÜBA Asli üyesi seçilen Prof. Dr. Kadriye Arzum ERDEM GÜRSAN’a Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) nin genel kurulunda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı Sn. Doç. Dr. Hasan Ali ÇELİK tarafından TÜBA Asli üye berat takdimi yapılmıştır.

Analitik Kimya Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. K. Arzum ERDEM GÜRSAN’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Haberin detaylarına BURADAN ulaşabilirsiniz

Uygulamalı Majistral İlaçlar Kursu

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Genel

E.Ü.Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı tarafından 28-29.11.2015 tarihinde E.Ü.Eczacılık Fakültesinde düzenlenecek olan “Uygulamalı Majistral İlaçlar” kursu nedeniyle sizleri ağırlayacak olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Son yıllarda majistral ilaçlarla ilgili olarak Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalına gerek eczacı meslektaşlarımız, gerekse eczacılık uygulamalarının izlendiği kurum ve kuruluşlarca görüşümüzü almak üzere yapılan başvuruların giderek artması üzerine açmayı düşündüğümüz bu kursun, katkı ve katılımlarınızla tüm paydaşları kapsayan önemli bir bilgilendirme ortamı olacağına inanmaktayız.

Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı’nın ana teması olan ilaç üretimi, günümüzde hem endüstride hem de eczanelerde meslektaşlarımızın özellikle sahip çıkması ve var olması gereken temel alanlardır. Bu konudaki farkındalığı arttırmak ve yeni bilgilerle birlikte bildiklerimizi tekrar gözden geçirmek amacıyla düzenlediğimiz “Uygulamalı Majistral İlaçlar” kursunda yer alan ana başlıklar şu şekilde planlanmıştır:

 • Genel giriş ve bilgilendirme
 • Majistral İlaçlarda farmasötik şekiller.
 • Emülsiyon sistemleri ve reçete hazırlama
 • Süspansiyon sistemleri ve reçete hazırlama
 • Yarı katı sistemler ve reçete hazırlama
 • Çözelti şeklindeki sistemler ve reçete hazırlama
 • Pediatrik ilaçlar ve reçete hazırlama
 • Pratik çalışma

Sizlere verimli bir toplantı geçirmenizi diler, etkinliğimize katılarak kendine ve mesleğine zaman ayırıp fark yaratmak isteyenlere şimdiden teşekkür ederiz.

 

Prof.Dr.Özgen Özer

Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı ve Kozmetoloji Bilim Dalı Başkanı

Düzenleme Kurulu:

 • Doç. Dr. Mine özyazıcı
 • Doç. Dr. Sinem Yaprak Karavana
 • Yard. Doç. Dr. Mesut Arıcı
 • Dr. Mehmet Ali Ege
 • Dr. Aysu Yurdasiper
 • Dr. Zeynep Şenyiğit
 • Dr. Sakine Tuncay Tanrıverdi
 • Dr. Seda Rençber
 • Uzm Ecz. Erkan Azizoğlu
 • Uzm. Ecz. Gülçin Arslan Azizoğlu
 • Uzm. Ecz. Erol Eli Simsolo

Genel Bilgiler:

Tarih ve Yer: 28-29.11.2015 E.Ü.Eczacılık Fakültesi Bornova-İzmir

Toplantı ücreti: 750 TL (KDV dahildir)

Katılımcıların ücretini, “T.C. Ziraat Bankası Ege Üniversitesi Şubesi Ege Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü Eczacılık Fakültesi Hesabı TR 160001001446072168935029 No’lu Hesabına 11 Kasım 2015 tarihine kadar yatırmaları gerekmektedir. Banka aracılığı ile yatırılan ücret karşılığı alınan dekontun tek kişiye ait olması gerekmektedir (Toplu para yatırımı ve çok isimli dekont kabul edilmeyecektir). Fatura verilecektir.

İletişim Bilgileri

Organizasyon Sekretaryası: Doç. Dr. Sinem Yaprak Karavana

e-Posta: info@ege-ft.org, sinem.yaprak.karavana@ege.edu.tr

Tel: 0232-3111961

GSM: 0532 6113241

Farmasötik Teknoloji ABD Sekreterliği Tel: 0232-3113981

Faks: 0232-3885258

1. Uluslararası Katılımlı Ege Homeopati Kongresi

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Genel

27-29 KIMG-20150617-WA0002asım 2015 tarihlerinde Ege Üniversitesinde gerçekleşecek olan 1. Uluslararası Katılımlı Ege Homeopati Kongresi için bilimsel program tamamlanmıştır. Kongreye Dünya Homeopatik Hekimler Birliği (LMHI) Başkanı Sayın Dr. Renzo Galassi, yine aynı organizasyonun başkan yardımcısı Dr. Alok Pareek, Avrupa Homeopati Komisyonu (ECH) Başkanı Dr. Thomas Peinbauer, Avrupa Homeopati Enstitüsü (Wiss-Hom) Eğitim koordinatörü Dr. Gerhard Bleul ve Avusturya’dan Dr. Bernhard Zauner katılacaktır.

Ayrıca Kongre sonrasında yine Ege Üniversitesinde Dr. Alok Pareek’in katılımı ile “Jinekolojik ve eklem hastalıklarına homeopatik yaklaşım” konulu 3 günlük bir Workshop yapılacaktır. Homeopati uygulayıcıları için bulunmaz bir fırsat olan bu Work-shop’un kayıtları sayı ile sınırlıdır.

Kongre ve Workshop katılımınız için www.egehomeopatikongresi.com adresinden daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu nadide tıp sisteminin ülkemizdeki gelişimi için bütün meslektaşlarımızın bilimsel açıdan katkıları için katılımlarını bekliyoruz.

NOT: Kongre indirimli kayıt tarihi 1 Ekim’e kadar uzatılmıştır

Saygılarımla
Dr. Levent Buda
Kongre Sekreteri