• dddd

 • DSC_0181

 • DSC_0070

 • DSC_0223

 • DSC_0153

 • DSC_0218

 • 20140523-DSC_0112

 • 002

 • 004

 • 003

1. Uluslararası Katılımlı Ege Homeopati Kongresi

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Genel

27-29 KIMG-20150617-WA0002asım 2015 tarihlerinde Ege Üniversitesinde gerçekleşecek olan 1. Uluslararası Katılımlı Ege Homeopati Kongresi için bilimsel program tamamlanmıştır. Kongreye Dünya Homeopatik Hekimler Birliği (LMHI) Başkanı Sayın Dr. Renzo Galassi, yine aynı organizasyonun başkan yardımcısı Dr. Alok Pareek, Avrupa Homeopati Komisyonu (ECH) Başkanı Dr. Thomas Peinbauer, Avrupa Homeopati Enstitüsü (Wiss-Hom) Eğitim koordinatörü Dr. Gerhard Bleul ve Avusturya’dan Dr. Bernhard Zauner katılacaktır.

Ayrıca Kongre sonrasında yine Ege Üniversitesinde Dr. Alok Pareek’in katılımı ile “Jinekolojik ve eklem hastalıklarına homeopatik yaklaşım” konulu 3 günlük bir Workshop yapılacaktır. Homeopati uygulayıcıları için bulunmaz bir fırsat olan bu Work-shop’un kayıtları sayı ile sınırlıdır.

Kongre ve Workshop katılımınız için www.egehomeopatikongresi.com adresinden daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu nadide tıp sisteminin ülkemizdeki gelişimi için bütün meslektaşlarımızın bilimsel açıdan katkıları için katılımlarını bekliyoruz.

NOT: Kongre indirimli kayıt tarihi 1 Ekim’e kadar uzatılmıştır

Saygılarımla
Dr. Levent Buda
Kongre Sekreteri

 

2015 yılı TÜBİTAK Bilim Ödülü

Written by Tolga Basaran. Posted in Haberler

arzum-300dpi

Fakültemiz Analitik Kimya Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Kadriye Arzum ERDEM GÜRSAN’a

Kimya alanında, nanomalzemelere dayalı tekli ve çoklu ölçüme dayalı elektrokimyasal biyosensör ve aptasensör teknolojilerinin geliştirilmesi ve nükleik asitler, ilaç, protein ve bazı hastalıklara ait biyobelirteçlerin analizlerine yönelik uygulamaları konularındaki uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmalarınedeniyle

Sağlık Bilimleri alanında  “2015  yılı  TÜBİTAK Bilim Ödülü “ verilmiştir.

Hocamızı kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.

DEKANLIK

Not: 2015Yılı TÜBİTAK Bilim ve Teşvik Ödülleri, TÜBİTAK Özel Ödülü ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülünü Kazanan Bilim İnsanlarına ait detaylı tam listeye, http://www.tubitak.gov.tr/tr/haber/2015-yili-tubitak-odulleri-aciklandiadresinden erişilebilir.

3. Ege Kozmetik Günleri: Gelenekten Geleceğe

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Haberler

DSC_0099Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı/Kozmetoloji Bilim Dalı tarafından 15-17 Mayıs 2015 tarihinde “3. Ege Kozmetik Günleri: Gelenekten Geleceğe” konulu toplantı E.Ü.Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecektir.

Bilim ve Teknolojideki gelişmeler kozmetik alanında her geçen gün yeni bileşenlerin, yeni taşıyıcı sistemlerin ve yeni yöntemlerin ortaya çıkmasını hızlandırmıştır. Bu hızlı büyüme kozmetik ürünlerin etkinlik, güvenilirlik değerlendirmelerinin de yapılmasını zorunlu kılmıştır. Bu kapsamda Ege Kozmetik Günleri’nde yer alan ana başlıklar şu şekilde planlanmıştır:

 • Kozmetik Bileşenler
 • Kozmetik Preparatlar
 • Kozmetik Formülasyon Tasarımı
 • Kozmetik Ürünlerin Değerlendirilmesi
 • Panel: Fikirden Ürüne Giden Yolda Proje Destek Programları ve Patent

DSC_0500

Program ile ilgili bilgi ve kayıt şartlarını www.ege-ft.org internet sayfasında bulabilirsiniz.

Konferans

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Haberler

SocraTec R&D GmbH klinik araştırmalar ve ilaç geliştirme merkezinin kurucusu ve yöneticisi, FDA ve EMA da BE/BA komisyonlarında danışman olan Prof. Dr. Henning BlumeAdvanced formulation development established on clinical information” konusunda konferans vermek üzere 9 Ekim 2014 Perşembe günü Fakültemizde olacaktır.

Konferansa tüm öğretim üye ve yardımcıları davetlidir.

DEKANLIK

 

Tarih : 9 Ekim 2014

Saat  : 12.30-13.30

Yer    : Konferans Salonu

Tebrik…

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Haberler

Fakültemiz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Saadet TÜRKSEVEN DI PASCOLI  Farmakoloji alanında , Doç. Dr. Bayrı ERAÇ  Farmasötik Mikrobiyoloji alanında ,

Doç. Dr. Buket SARIKAYA Farmakognozi alanında “DOÇENT” ünvan ve yetkisini kazanmışlardır.

 

Hocalarımızı tebrik eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

DEKANLIK

En iyi doktora tezi ödülü…

Written by Mehmet Ali Ege. Posted in Haberler

17th International Pharmaceutical Technology Sempozyumunda Dr.Sakine Tuncay Tanrıverdi, Prof.Dr.Özgen Özer tarafından yönetilen  “Onikomikoz Tedavisi İçin Transungual İlaç Taşıyıcı Sistemlerin Tasarımı” başlıklı tez ile en iyi doktora tezi ödülünü almıştır.

Sevgili meslektaşlarımızı kutlar, çalışmalarında başarılar dileriz.